13 najlepszych aktywności fizycznych na lato. Znasz je wszystkie? Które lubisz najbardziej?

Lato rządzi się swoimi prawami, szczególnie, że w polskim klimacie bywa różnie. Czasem słońce, czasem deszcz. Co jeśli nadchodzą tropikalne upały? Czy najlepszym wyjściem jest siedzieć w klimatyzowanych pomieszczeniach, czy jednak warto ruszyć się z fotela?

13 sportów letnich, które odmienią Twój urlop i czas wolny

 1. Windsurfing
 2. Kitesurfing
 3. Stand Up Paddle
 4. Pływanie
 5. Kajakarstwo
 6. Narty wodne
 7. Nurkowanie
 8. Siatkówka plażowa
 9. Golf
 10. Rower
 11. Rolki
 12. Aqua aerobik
 13. Joga

Ktoś mógłby powiedzieć, ze do tych sportów nie jest konieczny upał, ale jednak czy nie jest milo połączyć przyjemne z pożytecznym. I w gorący dzień chłodzić się w wodzie? Warto wykorzystać gorące dni na uprawianie sportów, które w chłodniejsze dni będą sprawiały mniej przyjemności.

Pamiętaj, aby nawadniać organizm. Należy pić jeszcze przed wyjściem z domu, a później w trakcie dnia regularnie uzupełniać płyny – należy to robić małymi łyczkami.

Treningi

Zawodowcy nawet w upał nie odpuszczą treningu. Jednak w tym wypadku na trening najlepiej sprawdzą się godziny poranne, maksymalnie do 11 lub wieczorne, gdy upał już odpuści. Konieczność trenowania nawet w upał  wynika z tego, że zawodowcy muszą być przygotowani na starty w różnych warunkach pogodowych. Przecież nigdy nie wiadomo czy zawody nie odbędą się w bardzo gorący dzień. Dlatego, np. biegacz musi być przygotowany nawet na wysokie temperatury, musi mieć to przećwiczone. Aby nie dopuścić sytuacji, że zbyt wysoka temperatura wykluczy go z rywalizacji.

Ile kosztują sporty wodne?

Jeśli jednak jesteś amatorem odpuść sobie forsowanie organizmu w upalny dzień. Wybierz rekreację i wodę, a unikniesz zawrotów głowy i omdleń. Sporty wodne doskonale relaksują i schładzają organizm. A może myślisz, że to nie na Twoją kieszeń? Nic bardziej mylnego. Pływanie po akwenach wodnych jest bezpłatne, a jeśli chcesz spróbować swoich sił na windsurfingu – to do dzieła. Stać Cię na to! Nie musisz od razu kupować całego sprzętu – bo to faktycznie może drogo wyjść, np. 5000 tys. zł. Zamiast kupować – wypożycz sprzęt wodny!

Wypożyczenie deski windsurfingowej może Cię kosztować średnio 35 zł za godzinę. Tańsze będą kajaki od 10 zł/h i rowery wodne od 15 zł/h. Narty wodne od 10 zł/h. Sprzęt do sportów wodnych można wypożyczać na godziny lub na doby. Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia niezbędnych akcesorii, wówczas można zapłacić za cały zestaw. Na przykład zestaw do kitesurfingu może kosztować 130 zł w tej cenie otrzymujemy: latawiec, deskę, piankę, trapez i kamizelkę.

Jakąkolwiek dyscyplinę sportu się wybiera zawsze trzeba dopasować jej intensywność do własnych możliwości. Co więcej trzeba również mieć na oku współtowarzyszy, aby w porę zareagować na ich ewentualne osłabienie.

A Ty jaki sport uprawiasz latem?

 

Jak i co trenować w upalne dni?
5 (100%) 1 vote