Pies potrafi niejednego leniucha rozruszać. A jako wyjątkowy członek rodziny często ma wyjątkowe przywileje.

Posiadanie psa to niewątpliwa korzyść, by ruszać się trochę więcej niż zwykle już z samego rana. Poza tym nikt nie budzi tak skutecznie jak pies. Wyciągnie z łóżka największego leniucha w najbardziej ponury dzień.

Pierwszy spacer z samego rana. Najlepiej długi, jeśli psiak zostaje sam w domu, bo musisz wyjść do pracy. Później spacer po pracy i jeszcze jeden wieczorem przed snem. To minimum dla psa, a dla Ciebie? Wielki plus. Najprostsza aktywność fizyczna. I to 3 razy dziennie. Im dłużej, tym i dla Ciebie i dla psa lepiej.

Gdy wpadniesz już w rytm, pozostaje Ci już tylko zwiększyć dawkę ruchu. Wybierz dłuższe spacery lub bieganie. Dostosuj aktywność do możliwości i kondycji psa. Równie dobrze możecie wspólnie poprawić kondycje i sprawność fizyczną. Twój pies będzie Ci za to wdzięczny. A Ty zyskasz lepszą sylwetkę, doskonałe samopoczucie i dobry humor przez cały dzień.

Nawet jeśli Twoje zdrowie nie pozwala Ci na zbyt duży ruch, możesz znaleźć alternatywę. najważniejsze jest przebywania na świeżym powietrzu. Na przykład możesz wybrać zabawy z piłką lub innymi psimi gadżetami. Wolisz rower? Twój pies tez go pokocha, ucz go stopniowo poruszania się przy rowerze. Jednak zawsze obserwuj jego stan zdrowia, by go nie przeciążyć.

Zatem bądź wsparciem i inicjatorem ruchu w swojej rodzinie. Twój pies będzie Twoim najlepszym towarzyszem.

Spacer z psem
5 (100%) 1 vote