Zainteresowania seniorów w dużej mierze zależą od ich stanu zdrowia. W związku z tym, że w podeszłym wieku pojawiają się różne ograniczenia, każdy z seniorów musi wedle własnych możliwości dobrać sobie hobby.

A dlaczego senior musi wybrać hobby? Bo dzięki niemu będzie zachęcał mózg do aktywności, a ciało wprawiał w ruch. To bardzo ważne, aby każdego dnia mieć jakiś powód do działania. Najlepiej jeśli jest to coś co sprawia przyjemność i daje satysfakcje.

10 pomysłów na spędzanie czasu przez seniorów:

  1. Fotografowanie
  2. Nordic walking
  3. Pływanie
  4. Czytanie
  5. Rozwiązywanie krzyżówek
  6. Taniec
  7. Gry planszowe
  8. Gimnastyka
  9. Gotowanie
  10. Bieganie

To tylko kilka pomysłów wartych uwagi. Poza samodzielnie wymyślanymi aktywnościami można również skorzystać z zajęć grupowych. Organizowane są one w dziennych domach opieki oraz w domach seniora i spokojnej starości. Na przykład Dom Seniora Zdzisław www.domseniorazdzislaw.pl oferuje terapię zajęciową, zajęcia plastyczne, gimnastykę, możliwość spędzania czasu w ogrodzie na grillowaniu lub uprawianiu warzyw i kwiatów, na terenie ośrodka dostępne są tez gry towarzyskie oraz dostęp do książek. Jednak równie ważne w tym wypadku jak hobby, jest możliwość spędzania czasu z rówieśnikami. Tworzenie i utrzymywanie relacji towarzyskich pozwala na spokojniejsze i zdrowsze życie.

 

Hobby dla seniora
4 (80%) 1 vote